Plugins - myCRED - Stable (latest release) - en to sv-SE translation catalogue (502 entries)

en: Processing...
sv-SE: Arbetar...

en: Sent
sv-SE: Skickat

en: About %s
sv-SE: Om %s

en: Awesome People
sv-SE: Hjälpsamma Användare

en: Balance
sv-SE: Saldo

en: History
sv-SE: Historik

en: Settings
sv-SE: Inställnigar

en: Make sure to backup your database and files before updating, in case anything goes wrong!
sv-SE: Kom ihåg att backa up ditt databas innan du uppdaterar bara för att vara på den säkra sidan!

en: This Hook has no settings
sv-SE: Denna Krok har inga inställningar

en: No limit
sv-SE: Ingen gräns

en: / Day
sv-SE: / Dag

en: / Week
sv-SE: / Vecka

en: / Month
sv-SE: / Månad

en: in Total
sv-SE: Totalt

en: Once every 24 hours
sv-SE: Var tjugofyra timmar

en: Once every 7 days
sv-SE: En gång i veckan

en: Once per day (reset at midnight)
sv-SE: En gång om dagen (börjar om efter midnatt)

en: Surprise
sv-SE: Tjoho!

en: click to close
sv-SE: stäng

en: click to open
sv-SE: öppna

en: Settings Updated
sv-SE: Inställningar Sparade

en: Update Balance
sv-SE: Uppdatera Saldo

en: User is excluded
sv-SE: Användaren är exkluderad

en: Log Entry can not be empty
sv-SE: Log Mallen kan inte vara tom

en: Amount can not be zero
sv-SE: Beloppet kan inte vara noll

en: Balance successfully updated
sv-SE: Saldot uppdaterad

en: Request declined
sv-SE: Begäran Avvisad

en: No recent activity found.
sv-SE: Ingen aktivitet.

en: Date
sv-SE: Födelse

en: Time
sv-SE: Klockslag

en: Reference
sv-SE: Referens

en: Entry
sv-SE: Post

en: View complete history
sv-SE: Visa hela historiken

en: Edit Users Balance
sv-SE: Justera Användarens Saldo

en: Close
sv-SE: Stängt

en: Excluded
sv-SE: Exkluderad

en: Total
sv-SE: Summa

en: Adjust
sv-SE: Justera

en: Balances
sv-SE: Saldon

en: Edit
sv-SE: Ändra

en: Cancel
sv-SE: Avsluta

en: Username
sv-SE: Anv&auml;ndarnamn

en: Current Balance
sv-SE: Nuvarande Saldo

en: Total Balance
sv-SE: Total Saldo

en: Amount
sv-SE: Belopp

en: A positive or negative value
sv-SE: En positiv eller negativ belopp

en: Log under a custom reference
sv-SE: Spara under ett annat referens

en: lowercase without empty spaces
sv-SE: Små bokstäver utan mellanslag

en: Log Entry
sv-SE: Log Inlägg

en: optional
sv-SE: frivilligt

en: Update
sv-SE: Uppdatera

en: Recent Activity
sv-SE: Nylig aktivitet

en: Accounts successfully reset
sv-SE: Alla konton är nollställda

en: No users found to export
sv-SE: Inga användare kunde exporteras

en: Invalid decimal value.
sv-SE: Fel decimal upplägg

en: Log Updated
sv-SE: Loggen Uppdaterad

en: Warning! All entries in your log will be permanently removed! This can not be undone!
sv-SE: Varning! Alla log inlägg kommer att raderas!

en: All log entries belonging to deleted users will be permanently deleted! This can not be undone!
sv-SE: All log inlägg för användare som har raderats kommer att raderas!

en: Warning! All user balances will be set to zero! This can not be undone!
sv-SE: Varning! Alla användares konton kommer att noll ställas!

en: Done!
sv-SE: Klart!

en: Export %singular% Balances
sv-SE: Exportera %singular% Saldon

en: No decimals
sv-SE: Inga decimaler

en: %s Settings
sv-SE: %s Inställningar

en: Documentation
sv-SE: Dokumentation

en: Core Settings
sv-SE: Kärninställningar

en: Labels
sv-SE: Titlar

en: Required
sv-SE: Nödvändig

en: Decimals
sv-SE: Decimaler

en: Suffix
sv-SE: Suflix

en: Tip
sv-SE: Tips

en: Security
sv-SE: Säkerhet

en: Optional
sv-SE: Valfritt

en: Management
sv-SE: Hantering

en: Entries
sv-SE: Poster

en: Actions
sv-SE: Åtg&auml;rder

en: Users
sv-SE: Användare

en: Label
sv-SE: Rubrik

en: Delete
sv-SE: Ta bort

en: Update Settings
sv-SE: Spara Ändringar

en: User ID
sv-SE: Användar ID

en: User Email
sv-SE: Användare Email

en: User Login
sv-SE: Användare Loggin

en: Export
sv-SE: Exportera

en: Add-ons
sv-SE: Expansioner

en: Activate
sv-SE: Aktivera

en: Deactivate
sv-SE: Deaktivera

en: User
sv-SE: Användare

en: Edit Log Entry
sv-SE: Justera log inlägg

en: Are you sure you want to delete this log entry? This can not be undone!
sv-SE: Är du säker på att du vill radera detta inlägg?

en: Search results for
sv-SE: Sökresultat för

en: Enabled
sv-SE: On

en: Network Settings
sv-SE: Nätverksinställningar

en: Disabled
sv-SE: Off

en: Point Type
sv-SE: Poäng Typ

en: All
sv-SE: Alla

en: Today
sv-SE: Idag

en: Yesterday
sv-SE: I går

en: This Week
sv-SE: Denna Vecka

en: This Month
sv-SE: Denna månad

en: Go
sv-SE: Byt månad

en: Do not show
sv-SE: Visa inte

en: Include under the "Profile" tab
sv-SE: Inkludera under "Profil" tabben

en: Template
sv-SE: Mall

en: Menu Title
sv-SE: Menytitel

en: Menu Position
sv-SE: Meny Position

en: Limit
sv-SE: Gräns

en: required
sv-SE: nödvändig

en: Log Template
sv-SE: Log Mall

en: Insufficient Funds
sv-SE: Saldo för låg

en: Exchange Rate
sv-SE: Växlings kurs

en: How much is 1 %s worth in %s
sv-SE: Hur mycket är 1 %s värd i %s

en: Key
sv-SE: Nyckel

en: Warning!
sv-SE: Varning!

en: Debug Mode
sv-SE: Felsökningsläge

en: Title
sv-SE: Tite

en: Message
sv-SE: Meddelande

en: Order
sv-SE: Ordningsf&ouml;ljd

en: Ascending
sv-SE: Stigande

en: Descending
sv-SE: Fallande

en: Row Layout
sv-SE: Rad Utseende

en: Points
sv-SE: Poäng

en: Deleted
sv-SE: Raderad

en: General
sv-SE: Allmän

en: User Related
sv-SE: Användare relaterat

en: Post Related
sv-SE: Inlägg relaterat

en: and
sv-SE: och

en: Import
sv-SE: Importera

en: Choose a file from your computer:
sv-SE: Välj en fil från din hårddisk:

en: Maximum size: %s
sv-SE: Maximal filstorlek: %s

en: OR enter path to file:
sv-SE: ELLER ange sökvägen till filen:

en: Delimiter
sv-SE: Avdelare

en: Method
sv-SE: Metod

en: View Log
sv-SE: Visa Logg

en: User Missing
sv-SE: Användare saknas

en: Search Results
sv-SE: Sökresultat

en: Logging in
sv-SE: Loggar in

en: New Group
sv-SE: Ny grupp

en: New Link
sv-SE: Ny länk

en: Compound Interest
sv-SE: Ränta

en: Banking
sv-SE: Banktjänster

en: %s Banking
sv-SE: %s Banktjänst

en: Enable
sv-SE: On

en: Update Changes
sv-SE: Spara

en: Yes
sv-SE: Ja

en: No
sv-SE: Nej

en: Reload
sv-SE: Ladda om

en: Limits
sv-SE: Begränsning

en: Log Templates
sv-SE: Log Mallar

en: Ranks
sv-SE: Ranger

en: Rank
sv-SE: Rang

en: Add New
sv-SE: Lägg till nytt

en: Edit Rank
sv-SE: Editera Rang

en: New Rank
sv-SE: Ny Rang

en: View Rank
sv-SE: Se Rang

en: Search Ranks
sv-SE: Sök Ranger

en: No ranks found
sv-SE: Fan inga ranger

en: No ranks found in Trash
sv-SE: Inga ranger i papperskorgen

en: Completed - Total of %d users effected
sv-SE: Utfört - Totalt %d användre blev updaterade

en: Warning! All ranks will be deleted! This can not be undone!
sv-SE: OBS! Alla ranger kommer att raderas! Det finns ingen återvändå efter detta!

en: Are you sure you want to re-assign user ranks?
sv-SE: Är du säker på att du vill tilldela ranger på nytt till alla användare?

en: Rank Title
sv-SE: Rang titel

en: Requirement
sv-SE: Krav

en: No Logo Set
sv-SE: Ingen logo satt

en: Any Value
sv-SE: Valfritt värde

en: Not Set
sv-SE: Inte Inställd

en: Rank Features
sv-SE: Rang Funktioner

en: %plural% requirement
sv-SE: %plural% krav

en: Content
sv-SE: Inneh&aring;ll

en: Comments
sv-SE: Kommentarer

en: Page Attributes
sv-SE: Sido attributer

en: Custom Fields
sv-SE: Anpassade fält

en: Display Order
sv-SE: Visningsordning

en: Ascending - Lowest rank to highest
sv-SE: Stigande - Lägsta rank till högt

en: Descending - Highest rank to lowest
sv-SE: Fallande - Högsta rangen neråt

en: Calculate Totals
sv-SE: Räka Totala Saldot

en: Do not show.
sv-SE: Visa inte

en: Include in Profile Header.
sv-SE: Inkludera i toppen av profilen

en: Include under the "Profile" tab and Profile Header.
sv-SE: Inkludera under "Profil" tabben och toppen av profilen

en: No. of ranks
sv-SE: Antal ranger

en: Remove All Ranks
sv-SE: Radera alla ranger

en: Assign Ranks to Users
sv-SE: Rangordna Användare

en: Notifications
sv-SE: Aviseringar

en: Use %entry% to show the log entry in the notice and %amount% for the amount.
sv-SE: Använd %entry% för att visa log inlägget och %amount% för att visa beloppet.

en: Transient Lifespan
sv-SE: Transient Livslängd

en: The number of days a users notification is saved before being automatically deleted.
sv-SE: Antalet dagar som meddelanden sparas innan de automatist raderas från systemet.

en: Duration
sv-SE: Varaktighet

en: Use the included CSS Styling for notifications.
sv-SE: Använd den inkluderade CSS stilen.

en: Email Subject
sv-SE: Ämne

en: Not Active
sv-SE: Inte Aktiv

en: Scheduled:<br /><strong>%1$s</strong>
sv-SE: Planerad:<br /><strong>%1%s</strong>

en: Active
sv-SE: Aktiverad

en: Active - Last run:<br /><strong>%1$s</strong>
sv-SE: Aktiv - Sist kört:<br /><strong>%1$s</strong>

en: Email is sent when
sv-SE: E-post skickas när

en: Missing instance for this notice!
sv-SE: E-post meddelandet saknar inställningar för när e-post skall skickas!

en: Sent To
sv-SE: Skicka till

en: Administrator
sv-SE: Administratörer

en: Both Administrator and User
sv-SE: Både Administratörer och Användare

en: Email Settings
sv-SE: E-mail inställningar

en: Available Template Tags
sv-SE: Valbara Template Tags

en: Email Header
sv-SE: E-post header

en: Once a notice is "published" it becomes active! Select "Save Draft" if you are not yet ready to use this email notice!
sv-SE: När ett e-post meddelande blir "publicerad" så börjar den användas med det samma! Spara som kladd om du inte vill använda meddelandet just nu.

en: This notice will become active on:<br /><strong>%1$s</strong>
sv-SE: E-post meddelandet aktiveras:<br /><stong>%1$s</strong>

en: This email notice is active.
sv-SE: Detta e-post meddelande är inte aktivt.

en: Send this email notice when...
sv-SE: Skicka e-post när ...

en: Recipient:
sv-SE: Mottagare

en: Both
sv-SE: Båda

en: Senders Name:
sv-SE: Avsändarens Namn:

en: Senders Email:
sv-SE: Avsändarens e-postadress

en: Reply-To Email:
sv-SE: Svars e-postadress:

en: CSS Styling
sv-SE: CSS design

en: Site Related
sv-SE: Hemsida relaterat

en: Your websites title
sv-SE: Din hemsidas titel

en: Your websites address
sv-SE: Din hemsidas URL adress

en: Your websites tagline (description)
sv-SE: Din hemsidas beskrivning

en: Your websites admin email
sv-SE: Din hemsidas administratör e-postadress

en: Total number of blog members
sv-SE: Total antal användare på hemsidan

en: users balance changes
sv-SE: användarens saldo ändras

en: user gains %_plural%
sv-SE: användaren får %_plural%

en: user lose %_plural%
sv-SE: användaren förlorar %_plural%

en: users balance reaches zero
sv-SE: användarens saldo når noll

en: users balance goes minus
sv-SE: användarens saldo går minus

en: user buys content
sv-SE: köp av inlägg

en: authors content gets sold
sv-SE: sälj av inlägg

en: user buys %_plural%
sv-SE: köp av %_plural%

en: user sends %_plural%
sv-SE: användare skickar %_plural%

en: user receives %_plural%
sv-SE: användare mottar %_plural%

en: user is demoted
sv-SE: användare degraderas

en: user is promoted
sv-SE: användare blir befordrad

en: Email Notices
sv-SE: Email Uppdateringar

en: Defaults
sv-SE: Standard Inställningar

en: Reply-To:
sv-SE: Svars E-postadress

en: Default Email Content
sv-SE: Standrard E-post meddelande

en: Default email content.
sv-SE: Standard e-post meddelande

en: Unsubscribe
sv-SE: Avregistrera

en: Email Notice
sv-SE: E-postmeddelande

en: Save Changes
sv-SE: Spara uppdateringar

en: Requirements
sv-SE: Krav

en: Coupons
sv-SE: Kuponger

en: Coupon
sv-SE: Kupong

en: Create New
sv-SE: Ny

en: Edit Coupon
sv-SE: Justera Kupongen

en: New Coupon
sv-SE: Ny Kupong

en: Search coupons
sv-SE: Sök kuponger

en: No coupons found
sv-SE: Fann inga kuponger

en: No coupons found in Trash
sv-SE: Fann inga kuponger i papperskorgen

en: Coupon updated.
sv-SE: Kupong uppdaterad.

en: Coupon published.
sv-SE: Kupong Aktiverad

en: Coupon Code
sv-SE: Kupong Kod

en: Value
sv-SE: V&auml;rde

en: Expires
sv-SE: Utlöper

en: Per User
sv-SE: Per Användare

en: Expired
sv-SE: Utlöpt

en: In %s time
sv-SE: Om %s

en: Coupon Setup
sv-SE: Kupong Inställningar

en: Coupon Limits
sv-SE: Kupong Begränsningar

en: Coupon Requirements
sv-SE: Kupong Krav

en: Select the point type that this coupon is applied.
sv-SE: Välj poäng typen som denna kupong används för.

en: Expire
sv-SE: Utlöper

en: Optional date when this coupon expires. Expired coupons will be trashed.
sv-SE: Valfri datum när denna kupong utlöper.

en: Global Maximum
sv-SE: Global maximum

en: User Maximum
sv-SE: Användares maximum

en: The maximum number of times this coupon can be used by a user.
sv-SE: Max antal gånger denna kupong kan användas för varje användare.

en: Minimum Balance
sv-SE: Minimum saldo

en: Optional minimum balance a user must have in order to use this coupon. Use zero to disable.
sv-SE: Valfri minimum saldo begränsning för att användare skall kunna använda denna kupong.

en: Maximum Balance
sv-SE: Maximum Saldo

en: Optional maximum balance a user can have in order to use this coupon. Use zero to disable.
sv-SE: Valfri maximum saldo begränsning för att användare skall kunna använda denna kupong.

en: Invalid Coupon Message
sv-SE: Ogiltig kupong meddelande

en: Message to show when users try to use a coupon that does not exists.
sv-SE: Meddelande att visa när användaren försöker ange ett ogiltigt kupong kod.

en: Expired Coupon Message
sv-SE: Kupong utlöpt meddelande

en: Message to show when users try to use that has expired.
sv-SE: Meddelande att visa när användaren försöker ange ett utlöpt kupong kod.

en: Minimum Balance Message
sv-SE: Minimum saldo meddelande

en: Message to show when a user does not meet the minimum balance requirement. (if used)
sv-SE: Meddelande att visa när användaren inte uppnår minimum saldo kravet.

en: Maximum Balance Message
sv-SE: Maximum saldo meddelande

en: Message to show when a user does not meet the maximum balance requirement. (if used)
sv-SE: Meddelande att visa användaren när de överträder maximum saldo kravet för kupongen.

en: User Limit Message
sv-SE: Användare begränsnings meddelande

en: Message to show when the user limit has been reached for the coupon.
sv-SE: Meddelande att visa när användaren har nått gränsen för kupongen.

en: Success Message
sv-SE: Lyckat kupong meddelande

en: Message to show when a coupon was successfully deposited to a users account.
sv-SE: Meddelande att visa när användare har lyckats använda en kupong.

en: Log entry for successful coupon redemption. Use %coupon% to show the coupon code.
sv-SE: Log mall när en kupong används. Använd %coupon% för att visa kupong koden som användes.

en: Sell Content
sv-SE: Sälj Innehåll

en: Post Types
sv-SE: Posttyper

en: Button Label
sv-SE: Knapp Text

en: Price
sv-SE: Pris:

en: %plural% interest rate payment
sv-SE: Utbetalning av %plural% ränta

en: Interest Rate
sv-SE: Ränta

en: Min. Balance
sv-SE: Min. Saldo

en: Max. Balance
sv-SE: Max. Saldo

en: Exclude Users
sv-SE: Exkludera användare

en: Include Users
sv-SE: Inkludera användare

en: 1 User | %d Users
sv-SE[0]: 1 Användare
sv-SE[1]: %d Användare

en: Payout
sv-SE: Utbetalning

en: Paid Out
sv-SE: Utbetalt

en: Completed
sv-SE: Klart

en: Misses
sv-SE: Missar

en: Hourly
sv-SE: Timvis

en: Hour
sv-SE: Timme

en: Daily
sv-SE: Dagligt

en: Weekly
sv-SE: Veckoligt

en: Week
sv-SE: Vecka

en: Monthly
sv-SE: Månatligt

en: Quarterly
sv-SE: Kvartal

en: Quarter
sv-SE: Kvartal

en: Semiannually
sv-SE: Två gånger om året

en: Semiannual
sv-SE: Halvår

en: Annually
sv-SE: Årligen

en: Annual
sv-SE: Årlig

en: Payments
sv-SE: Köp

en: Pay Now
sv-SE: Betala

en: Payment for Event Registration
sv-SE: Betala för Biljetter

en: Total Cost
sv-SE: Total Kostnad

en: Balance After Purchase
sv-SE: Saldo efter köp

en: Activate %s
sv-SE: Aktivera %s

en: Deactivate %s
sv-SE: Avaktivera %s

en: Gateway Settings
sv-SE: Operatör Inställningar

en: How many %s is 1 %s worth?
sv-SE: Hur många %s är 1 %s värd?

en: Gateway Title
sv-SE: Betalnings Titel

en: Title to show on Payment page
sv-SE: Titel att visa på betalnings sidan

en: Payment Type
sv-SE: Betalnings Sätt

en: Title to show on receipts and logs
sv-SE: Titel att visa på kvitton och i loggar

en: Pay Button
sv-SE: Betalnings Knapp

en: Important!
sv-SE: OBS!

en: You can disable purchases using this gateway by adding a custom Event Meta: <code>mycred_no_sale</code>
sv-SE: Du kan avaktivera denna betalnings form för evenemang genom att lägga till en Event Meta:  <code>mycred_no_sale</code>

en: Users must be logged in to use this gateway!
sv-SE: Användare måste vara inloggade för att använda denna betalnings form!

en: Profit Sharing
sv-SE: Vinstfördelning

en: Option to share sales with the product owner. Use zero to disable.
sv-SE: Vinst fördelning vid produkt köp i procent. Sätt till noll om du vill inte använda denna funktion.

en: Templates
sv-SE: Mallfiler

en: Solvent users
sv-SE: Solventa användare

en: Message to show users on the payment page before they are charged. Leave empty to hide.
sv-SE: Meddelande att visa användare innan köpet är genomfört. Lämna fältet tomt för att dölja.

en: Insolvent users
sv-SE: Insolventa Användare

en: Message to show users who do not have enough points to pay.
sv-SE: Meddelande att visa användare med för låg saldo.

en: Visitors
sv-SE: Besökare

en: Message to show visitors (users not logged in) on the payment page.
sv-SE: Meddelande att visa köpare som inte är inloggade.

en: Payment for tickets to %link_with_title%
sv-SE: Biljett Köp för %link_with_title%

en: Ticket refund for %link_with_title%
sv-SE: Återbetalning av biljett köp för %link_with_title%

en: Pay using your %_plural% balance
sv-SE: Betala med ditt %_plural% saldo

en: Pay
sv-SE: Betala

en: Thank you for your payment!
sv-SE: Tack för ditt köp!

en: I'm sorry but you can not pay for these tickets using %_plural%
sv-SE: Du kan tyvärr inte betala för dessa biljetter med %_plural%

en: Ticket Type
sv-SE: Biljett Typ

en: Spaces
sv-SE: Antal

en: Balance After Payment
sv-SE: Saldo efter köp:

en: Click to toggle
sv-SE: Klicka för att visa

en: %s Payments
sv-SE: %s Betalningar

en: Disabled - Users CAN NOT pay for tickets using %plural%.
sv-SE: Avaktiverad - Användare KAN INTE betala med %plural%.

en: Single - Users can ONLY pay for tickets using %plural%.
sv-SE: Enkel - Användare kan BARA betala med %plural%.

en: Multi - Users can pay for tickets using other gateways or %plural%.
sv-SE: Multi - Användare kan betala med flera olika betalnings former.

en: Refunds
sv-SE: Återbetalningar

en: The percentage of the paid amount to refund if a booking gets cancelled. Use zero for no refunds. No refunds are given to "Rejected" bookings.
sv-SE: Procenten av biljett kostnaden som kunder får tillbaks vid återbetalningar. Sätt till noll om du inte vill använda denna funktion. Avvisade köp återbetalas inte!

en: Purchases
sv-SE: Köp

en: Payment Link Label
sv-SE: Betalnings Länk Text

en: The payment link shows / hides the payment form under "My Bookings". No HTML allowed.
sv-SE: Betalnings länken visas under "My Bookings" och ansvarar för att visa / dölja betalnings formuläret. HTML är inte tillåtet.

en: Payment Header
sv-SE: Betalnings Rubrik

en: Shown on top of the payment form. No HTML allowed.
sv-SE: Visas ovanför betalnings formuläret. HTML är inte tillåtet.

en: The button label for payments. No HTML allowed!
sv-SE: Knapp texten för betalningen. HTML är inte tillåtet!

en: Messages
sv-SE: Meddelande

en: Successful Payments
sv-SE: Slutförda Köp

en: No HTML allowed!
sv-SE: HTML är inte tillåtet!

en: Payment for Order: #%order_id%
sv-SE: Betalning för order: #%order_id%

en: Store sale
sv-SE: Köp

en: You must be logged in to use this gateway
sv-SE: Du måste vara inloggad för denna betalnings sätt

en: Insufficient Funds.
sv-SE: Saldo för låg.

en: Deduct the amount from your balance.
sv-SE: Debitera kostnaden från ditt saldo.

en: Item
sv-SE: Vara

en: Your current balance
sv-SE: Saldo

en: You can not use this gateway.
sv-SE: Du kan inte använda denna betalnings form.

en: Log Template for Payments
sv-SE: Log Mall för betalningar

en: Instructions
sv-SE: Instruktioner

en: Optional instructions to show users when selecting this gateway. Leave empty to hide.
sv-SE: Valfri information att visa köparen när han väljer denna betalnings form. Lämna tom för att dölja.

en: Message to show visitors who are not logged in.
sv-SE: Meddelande att visa för användare som inte är inloggade.

en: Message to show when users does not have enough %plural% to pay using this gateway.
sv-SE: Meddelande att visa när användare har för låg saldo för att kunna betala för köpet.

en: Enable/Disable
sv-SE: On / Off

en: Enable myCRED Payment
sv-SE: Aktivera myCRED Betalning

en: Users who are not logged in or excluded from using myCRED will not have access to this gateway!
sv-SE: Användare som inte är inloggade eller är exkluderade från att använda myCRED kommer inte kunna använda denna betalnings form!

en: Title to show for this payment option.
sv-SE: Titel för Betalnings formen

en: Pay with myCRED
sv-SE: Betala med myCRED

en: Customer Message
sv-SE: Betalnings beskrivning

en: Select the point type users can use to pay.
sv-SE: Välj poäng typen som dina kunder kan betala med.

en: How much is 1 %_singular% worth in %currency%?
sv-SE: Hur mycket är 1 %_singular% värd i %currency%?

en: Show Total
sv-SE: Visa Summa

en: Show the final price in %_plural% .
sv-SE: Visa kostnaden i %_plural%.

en: Show in Cart
sv-SE: Visa i kundvagnen

en: Show on Checkout Page
sv-SE: Visa på Checkout sidan

en: Show in Cart and on Checkout Page
sv-SE: Visa i kundvagnen och på Checkout sidan

en: Order Total in %_plural%
sv-SE: Total kostnad i %_plural%

en: Log entry template for profit sharing.
sv-SE: Log mall för utbetalningar av vinstfördelning.

en: You must be logged in to pay with %_plural%
sv-SE: Du måste vara inloggad för att betala med %_plural%.

en: You can not use this gateway. Please try a different payment option.
sv-SE: Du kan inte använda denna betalnings form. Var vänlig välj en annan.

en: Your account has successfully been charged.
sv-SE: Ditt konto har debiterats.

en: username
sv-SE: användarnamn

en: email
sv-SE: e-post

en: No users found with this rank
sv-SE: Inga användare hittades med denna rank

en: Rank ID is required!
sv-SE: Rank ID kvävs!

en: Cost
sv-SE: Pris

en: Never
sv-SE: Aldrig

en: Select currency
sv-SE: Välj valuta

en: Test Payment
sv-SE: Testbetalning

en: Payment
sv-SE: Köp

en: First Name
sv-SE: Namn

en: Last Name
sv-SE: Efternamn

en: Address Line 1
sv-SE: Address

en: Address Line 2
sv-SE: Adressrad 2

en: City
sv-SE: Stad

en: Zip
sv-SE: Postkod

en: State
sv-SE: Landskap

en: Country
sv-SE: Land

en: Choose Country
sv-SE: Välj Land

en: %s Purchase
sv-SE: %s Köp

en: Continue to %s
sv-SE: Forsätt till %s

en: Click here if you are not automatically redirected
sv-SE: Klicka här om du inte kommer vidare automatiskt

en: January
sv-SE: januari

en: February
sv-SE: februari

en: March
sv-SE: mars

en: April
sv-SE: april

en: May
sv-SE: Maj

en: June
sv-SE: juni

en: July
sv-SE: Juli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

en: August
sv-SE: augusti

en: September
sv-SE: september

en: October
sv-SE: oktober

en: November
sv-SE: november

en: December
sv-SE: december

en: Transaction ID
sv-SE: Transaktions ID

en: Buyer
sv-SE: Kund

en: Gateway
sv-SE: Nätsluss

en: Type
sv-SE: Typ

en: Pay Out
sv-SE: Utbetalning

en: Save
sv-SE: Spara

en: Currency
sv-SE: Valuta

en: Payment Gateways
sv-SE: Betalningsnätslussar

en: Bank Transfer
sv-SE: Bank Överföring

en: Please login to purchase %_plural%
sv-SE: Logga in för att köpa %_plural%

en: Gift purchase from %display_name%.
sv-SE: Gåva till %display_name%

en: Show seperate log for %_plural% purchases.
sv-SE: Visa %_plural% köp på en separat sida.

en: Gifting
sv-SE: Köp åt andra

en: Allow users to buy %_plural% for other users.
sv-SE: Tillåt användare att köpa %_plural% åt andra användare än sig själva.

en: Allow users to buy %_plural% for content authors.
sv-SE: Tillåt användare att köpra %_plural% åt post författare.

en: buyCRED Purchase Log
sv-SE: buyCRED Köp Log

en: Purchase Log
sv-SE: Köp Log

en: %s Payment Gateways
sv-SE: %s Betalnings Operatörer

en: Enable for test purchases.
sv-SE: Aktivera för test köp.

en: More Gateways
sv-SE: Flera Betalningssystem

en: Payed
sv-SE: Betalt

en: No purchases found
sv-SE: Inga Köp

en: Users exchange rate when buying points.
sv-SE: Användaren växlingskurs när de skall köpa poäng.

en: buyCRED Exchange Rates
sv-SE: buyCRED Växlingskurser

[ctx: Points Name]
en: Buying %s
sv-SE: Köp av %s

en: This point type is not for sale.
sv-SE: Denna poäng typen kan inte köpas.

[ctx: Buying Points]
en: Buying %s
sv-SE: Köp %s

[ctx: Points Name]
en: User can not buy %s
sv-SE: Användaren kan inte köpa %s

en: Leave empty to use the default rate.
sv-SE: Låt vara tomt för att använda den vanliga växlingskursen.

en: Buy Now
sv-SE: Köp

en: Pay Using
sv-SE: Betala med

en: Unknown Gateway
sv-SE: Okänd betalningssystem

en: Please setup this gateway before attempting to make a purchase!
sv-SE: Var vänlig gå genom denna operatörens inställningar innan du gör ett köp!

en: Continue
sv-SE: Fortsätt

en: Bank Account Information
sv-SE: Bankkonto Information

en: Bank transfer details to show the user on the checkout page.
sv-SE: Bank detaljer att visa användaren.

en: Exchange Rates
sv-SE: Växlingskurs

en: Price mismatch. Expected: %s Received: %s
sv-SE: Fel kostnad. Förväntade: %s Mottog: %s

en: Currency mismatch. Expected: %s Received: %s
sv-SE: Fel Valuta. Förväntade: %s Mottog: %s

en: Payment not completed. Received: %s
sv-SE: Köpet inte genomfört. Mottog: %s

en: Failed to credit users account.
sv-SE: Kunde inte kreditera användarens konto.

en: Processing payment &hellip;
sv-SE: Hanterar köp &hellip;

en: Could not create a BitPay Invoice. Please contact the site administrator!
sv-SE: Kunde inte skapa en BitPay Invoice. Var vänlig och kontakta support!

en: Bitpay returned the following error message:
sv-SE: BitPay skickade följande fel:

en: Currency Code
sv-SE: Valuta Kod

en: Item Name
sv-SE: Vara

en: Description of the item being purchased by the user.
sv-SE: Beskrivning av varan.

en: Transaction Speed
sv-SE: Köp Hastighet

en: High
sv-SE: Snabb

en: Medium
sv-SE: Mellan

en: Low
sv-SE: Sakta

en: Full Notifications
sv-SE: Full Kvitto

en: Found under Step 12 on the Fraud Defense page.
sv-SE: Found under Step 12 on the Fraud Defence page.

en: For this gateway to work, you must login to your NETbilling account and edit your site. Under "Default payment form settings" make sure the Postback CGI URL is set to the above address and "Return method" is set to POST.
sv-SE: För att denna operatör skall fungera så måste du logga in på ditt NETbilling konto och uppdatera din sida. Se till att din "Postback CGI URL" sätts till adressen ovan!

en: Incorrect Credit Card number
sv-SE: Ogiltig kredit korts numer

en: The credit card entered is past its expiration date.
sv-SE: Utgångs datumet du angav har förlöpt.

en: The CVV2 number entered is not valid.
sv-SE: CVV2 Koden är ogiltig.

en: The bank routing number entered is not valid.
sv-SE: Bank Clearing numret är ogiltig.

en: The bank account number entered is not valid.
sv-SE: Bank konto numret du angav är ogiltig.

en: Duplicate transaction. Received: %s
sv-SE: Duplikat transaktion. Mottog: %s

en: Live transaction while debug mode is enabled! Received: %s
sv-SE: Live transaktion i test läge! Mottog: %s

en: IP Verification
sv-SE: IP Kontroll

en: Do not verify that callbacks are coming from Zombaio.
sv-SE: Kontrollera inte att bekräftelsen kommer från Zombaios server.

en: Language
sv-SE: Spr&aring;k

en: For this gateway to work, login to ZOA and set the Postback URL to the above address and click validate.
sv-SE: För att använda denna operatör, var vänlig och logga in på ditt ZOA konto och sätt Postback URL till adressen ovan och klicka "Validate".

en: Success
sv-SE: Allt OK!

en: Thank you for your purchase
sv-SE: Tack för ditt köp

[ctx: Return label. %s = Website name]
en: Return to %s
sv-SE: Återvänd till %s

en: Account Email
sv-SE: Email Adress

en: Return to
sv-SE: Gå tillbaks till

en: Product:
sv-SE: Produkt:

en: Gift to:
sv-SE: Gåva till:

en: (author)
sv-SE: (författaren)

en: Merchant Account Email
sv-SE: merchant Account Email

en: Confirmation Email
sv-SE: Bekräftelse Email Adress

en: Ask Skrill to send me a confirmation email for each successful purchase.
sv-SE: Be Skrill om att skicka ett bekräftelse email för varje genomförd betalning.

en: Checkout Page
sv-SE: Sida för Kassan

en: If left empty, your account email is used as title on the Skill Payment Page.
sv-SE: Om fältet lämnas tomt så används ditt Skrill email som titel på betalnings sidan.

en: The URL to the image you want to use on the top of the gateway. For best integration results we recommend you use logos with dimensions up to 200px in width and 50px in height.
sv-SE: URL adressen för ditt logo som du vill använda högst uppe på betalnings sidan. Ditt logo borde vara 200px bred och 50px hög.

en: Confirmation Note
sv-SE: Bekräftelse

en: Optional text to show user once a transaction has been successfully completed. This text is shown by Skrill.
sv-SE: Valfri text att visa användaren när köpet är genomfört.
